Zabiegi fizjoterapii estetycznej po zabiegach LIPOSUKCJI i walki z LIPODEMIĄ

Walka z lipodemią niejednokrotnie jest nierówna. Wiele Pań przegrywając ją, kamufluje się w zaciszu domu i pogrąża się w swojej niemocy.

Chce Wam przedstawić kilka możliwości i przyjść z pomocą w walce z tą chorobą.

W poprzednim artykule dotyczącym tej choroby https://siladotyku.pl/lipodemia-choroba-grubych-nog/ znajdziecie zwięźle ujęte wszystkie potrzebne informacje na temat lipodemii jak również samej liposukcji.

Postanowiłam podzielić się z wami moją wiedzą i doświadczeniem bo wiem że informacji w internecie na ten temat jest ograniczona ilość.

Pracując od 5 lat z kobietami, które borykały się w różnym stopniu z tą chorobą, bądź po prostu otyłością, wypracowałam swoje skuteczne metody walki z tkanką tłuszczową.

W dzisiejszym artykule chcę Wam przedstawić zabiegi, które wykonuję w swoim gabinecie i ufam im, a stosowane w odpowiednim momencie terapii przynoszą fantastyczne rezultaty, w przygotowaniu ciała do liposukcji, po wykonanym zabiegu liposukcji jak również w walce z lipodemią.

Wyznaję teorię, że chodź maszyna była by ze złota, w rękach nieodpowiedniej osoby niewiele może zdziałać.
Musimy wiedzieć, że ciało, w szczególności ciało kobiety (przez hormony, ciąże czy menopauzę) ulega zmianom przez cały okres życia, więc na każdym etapie, w którym aktualnie znajduje się kobieta, należy umieć dobrać odpowiednie zabiegi.
 Dlatego uważam, że praca manualna daje olbrzymie efekty, jeśli znamy fizjologię, anatomię, a nawet psychologię. Ponieważ ciało to jedność.

1. Drenaż limfatyczny manualny

Jest to zabieg formą przypominający delikatny masaż, lecz nie powodujący przekrwienia i wykonywany zgodnie z kierunkiem przepływu limfy. 
Wykorzystuje się go w stanach ostrych i przewlekłych.
Umiejętnie wykonany daje bardzo dobre efekty terapeutyczne.
Drenaż daje nam pozytywny wpływ na organizm poprzez:

– stymulacje przepływu żylnego i limfatycznego, co prowadzi do zwiększonego dostarczania tlenu i składników odżywczych do narządów,

– szybsze usuwanie produktów metabolicznych, eliminacje objawów zastoju, wchłanianie obrzęków i wchłonięcie zrostów,

– zmniejszenie oporu przepływu tętnicy, co ułatwia pracę serca,

– poszerzenie naczyń krwionośnych i limfatycznych prowadzące do szybszego krążenia krwi.

Ponadto drenaż odżywia i dotlenia organizm. Doskonale nadaje się do walki z ciężkością nóg. Po zabiegu pacjent czuje się lekki, odprężony i ożywiony. Można też zaobserwować spadek wagi. Poprzez lepsze ukrwienie kończyny stają się cieplejsze, a skóra dotleniona i lepiej odżywiona.

2. Manualne masaże i terapie, rozluźniania mięśniowo – powięziowe, terapia wisceralna.

– Techniki mięśniowo powięziowe

Są one jednymi z najskuteczniejszych metod terapeutycznych w medycynie manualnej. Koncentrują się one na pracy z systemem mięśniowo-powięziowym. Techniki te poprawiają wewnętrzną ruchomość tkanek miękkich, szczególnie powięzi. Żywa tkanka posiada wewnętrzną zdolność do poruszania się, będącą rezultatem rytmicznych zmian zachodzących w tonusie mięśni i wewnętrznych rytmach ciała.

Wykonując odpowiednią pracę manualną jesteśmy w stanie holistycznie wpłynąć na organizm biorąc pod uwagę wszystkie możliwe aspekty, które wspomagają procesy samoleczenia się organizmu.

– Terapia wisceralna

Głównym celem terapii wisceralnej jest przywrócenie prawidłowego napięcia, elastyczności oraz ruchów narządów
wewnętrznych.

TERAPIA WISCERALNA Głównym celem terapii wisceralnej jest przywrócenie prawidłowego napięcia, elastyczności oraz ruchów narządów wewnętrznych. Masaż wisceralny polega na pracy z organami wewnętrznymi

Masaż wisceralny, polega na pracy z organami wewnętrznymi w szczególności organami jamy brzusznej. W terapii wisceralnej specjalistyczny masaż przeprowadzony na brzuchu daje równoczesną pracę ze wszystkimi organami w naszym ciele.

Bardzo dobrze sprawdza się w terapii przygotowawczej do liposukcji dając efekt rozluźnienia ciała, przy tym usuwając wzmożone ciśnienie w jamie brzusznej czy usuwając złogi spowodowane np. nieodpowiednią dietą lub tendencjami do zaprać, które mogą zaburzyć prawidłową pracę organizmu.

Musimy pamiętać, że każdy zastój czy stan zapalny, w naszym ciele może powodować komplikacje przy szybkim gojeniu się ciała jak również jego odpowiedniego funkcjonowania.

3.Drenaż limfatyczny pneumatyczny mankietowy BOA

W zabiegach, używam go jako dodatek do terapii łączonej lub w późniejszym czasie jako zabieg podtrzymujący efekty naszej pracy.

Zabieg drenażu przywraca równowagę wodno-elektrolitową w przestrzeniach międzykomórkowych i nie pozwala na gromadzenie się złogów. Wymusza odprowadzanie limfy, a wraz z nią produktów przemiany materii. Są one transportowane do narządów filtrujących, a następnie wydalane z moczem. Dlatego po zabiegu odczuwa się wzmożone parcie na mocz.

Do najważniejszych wskazań estetycznych należą:

– cellulit,

– zapobieganie powstawaniu żylaków,

– obrzęk tłuszczowy,

– zespół ciężkich nóg,

– detoksykacja,

– poprawa odżywienia skóry,

– detoksykacja,

– opieka po zabiegu liposukcji.

Aparat jaki wykorzystuję w pracy ma 24 komorowy i jest najlepszym dostępnym drenażem na rynku. Typowe parametry pracy dla tego zabiegu to: lipoliza kawitacyjna i najważniejszy typowy drenaż metodą Voddera MLD – Manual Lymph Drainage.

4. Thermolifting  Tr -beauty

W obrębie ciała TR-BEAUTY daje spektakularne efekty w nieinwazyjnym modelowaniu sylwetki dzięki oddziaływaniu na tłuszcz trzewny. Zabiegi przy użyciu fal radiowych, dają nam cały wachlarz możliwości, od pracy z:

– obrzękami,

– zrostami,

– bliznami,

– nierównościami po zabiegu liposukcji,

– ujędrnieniu tkanek,

– dodatkowo usprawniając funkcje włókniste tkanek – redukując sztywność stawów i dolegliwości bólowe.

Fale radiowe bezpośrednio wpływają na włókna kolagenowe, powodując ich skrócenie i pogrubienie dając efekt ujędrnienia. Stymulują również fibroblasty do syntezy nowego kolagenu, zagęszczając w ten sposób strukturę skóry.

Główne wskazania do zabiegu:

– wyszczuplanie ciała,

– redukcja cellulitu,

– ujędrnienie skóry,

– spłycenie zmarszczek,

– konturowanie sylwetki,

– ujędrnianie piersi,

– redukcja obwisłej skóry,

– przed i po zabiegach operacyjnych,

– drenaż,

– przyspieszenia rekonwalescencji.

Dodatkowo zabieg jest przyjemny w odczuciach, daje ukojenie i głęboki relaks.

5. Fala uderzeniowa X – Wave 

Terapia korzysta z akustycznych fal dźwiękowych, generowanych wewnątrz uchwytu i delikatnie przenoszonych na partie ciała objęte zabiegowi. Energia, która generowana jest przez pocisk przekazywana jest do tkanek pod wielką siłą. W wyniku mikro uderzeń, komórki tłuszczowe dostają szoku, wstrząsu, ich ściany zaczynają ulegać rozpadowi, a komórki tłuszczowe zmieniają się w wolne kwasy tłuszczowe, które wydalane są z organizmu dzięki wątrobie i nerkom.

tr beauty efekt po 6 zabiegach

Jakie rezultaty otrzymujemy?

– ujędrnianie zwiotczałej skóry,

– redukcja „dołków” i nierówności,

– poprawa tonacji skóry,

– usunięcie cellulitu,

– redukcja obrzęków tłuszczowych,

– spłycanie blizn,

– regeneracja lokalnego systemu nerwowego,

– rozluźnianie ściągniętej tkanki,

– produkcja nowych włókien kolagenowych i elastyny.

W swojej karierze zawodowej, pracowałam na różnych technologiach. Otwierając swój gabinet wybrałam jedne z najskuteczniejszych urządzeń, by móc nieść pomoc swoim pacjentom na najwyższym poziomie.

Zapraszam na konsultacje

sprawdź bogatą ofertę naszych zabiegów