Moc baniek

Moc baniek

with Brak komentarzy

Metodę leczenia bańkami opracowali i zaczęli stosować już starożytni chińczycy. Wiedza ta przez lata była przekazywana i dopracowywana. Ogólna zasada działania polega na tym że wytwarzając podciśnienie odpowiednim przyłożeniem bańki sprawiamy, że skóra i tkanki bezpośrednio pod nią wciągane są do bańki. Duża siła z jaką tkanki są wciągane doprowadza do pęknięcia drobnych naczynek krwionośnych, a w konsekwencji przekrwienia i wynaczynienia krwi. W rezultacie obszar zabiegowy zostaje wyczyszczony z drobnoustrojów i produkty przemiany materii. Dzięki temu poprawione zostaje ukrwienie i odżywienie tkanek. Właśnie ten efekt wykorzystywany jest w leczniczym działaniu baniek.

Bańka a leczenie

Głównym sposobem pracy jest przeciąganie zassanych baniek po ciele w odpowiednich kierunkach ściśle określonymi ruchami. Przy leczniczym wykorzystaniu właściwości baniek, nie martwimy się powstającymi siniakami, ponieważ zależy nam na szybkim przekrwieniu i rozluźnieniu opracowywanych partii. Nie ma co ukrywać. Tego typu terapia jest bolesna, ale odpowiednio wykonana przynosi niesamowite efekty.

Poza samym masażem bańką mamy jeszcze bardziej statyczną możliwość pracy. Odpowiednio dobrane rozmiarem bańki stawiane są na na problematycznej okolicy. W efekcie przywrócona zostaje wydolność systemu powięziowego poprzez uwolnienie od powstałych w nim sklejeń i umożliwienie swobodnego ślizgu tych struktur względem siebie, oraz rozluźnione zostają punkty spustowe.

Kiedy stosuje się leczenie bańkami?

Terapię bańkami stosuje się w przypadku:

  • zapalenia korzonków nerwowych,
  • mięśniobóli,
  • nerwobóli,
  • rwy kulszowej,
  • zapalenia stawów,
  • ostrego lub przewlekłego bólu w okolicy krzyżowo-lędźwiowej,
  • odprężanie mięśni karku i barków,
  • rozluźnienie stóp ( np. czy ostrodze piętowej).
    MASAŻ PRÓŻNIOWY Lekka bolesność może występować zwłaszcza przy pierwszych zabiegach, gdy skóra jest nieprzyzwyczajona do masażu oraz w miejscach z naciekami cellulitu i luźnej tkanki łącznej. Po kilku minutach, skó

Bańka, a zabiegi beauty

Terapie bańkami to nie tylko zabiegi lecznicze ale również upiększające. Główne obszary pracy w medycynie estetycznej to:

  • rozbicie cellulitu,
  • redukcja nadmiaru tkanki tłuszczowej,
  • nadanie elastyczności obwisłej skórze,
  • wygładzenie zmarszczek,
  • regeneracja skóry twarzy i dekoltu.

Bańka w walce z cellulitem

Doskonałe, wręcz spektakularne, efekty można osiągnąć, stosując bańki czyli masaż próżniowy do zabiegów ukierunkowanych na zwalczanie cellulitu.

Zabieg taki można podzielić na trzy etapy:

Etap pierwszy

Etap ten polega na przygotowaniu ciała poprzez odblokowanie węzłów chłonnych. Dokonuje się tego poprzez wykonanie ruchów tzw. głaskania, połączonego z drenażem. Zabieg rozpoczyna się od odblokowania węzłów chłonnych pod kolanami i w pachwinach. Następnie ruchami posuwistymi wykonywany zostaje drenaż kończyn dolnych.
Podczas tego etapu dochodzi do pobudzenia obiegu krwi w naczyniach włosowatych. Uciskając głowicą na żyły położone pod skórą, krew żylna i chłonka zostają przesunięte w kierunku serca. W opróżnionych w ten sposób żyłach powstaje różnica ciśnień, wskutek czego krew z bocznych naczyń żylnych napływa do większych. Przyspieszony zostaje odpływ krwi żylnej z tkanek, a na jej miejsce napływa świeża krew tętnicza, powodując szybsze i lepsze ich odżywienie. Drenaż ułatwia jednocześnie opróżnianie naczyń chłonnych powodując szybsze krążenie płynów między tkankowych.

Etap drugi

Etap ten polega na wykonywaniu ruchów tzw. rozcierania w sposób podłużny, bądź spiralny. Podczas tego etapu masażu skóra jest zasysana i razem z głowicą unoszona delikatnie ku górze. Wykonywane są przy tym podłużne, bądź spiralne ruchy rozcierania, podczas których to komórki tłuszczowe zostają „obijane” jedna o drugą. Zwiększona przestrzeń, powstała podczas zasysania komórek tłuszczowych do wnętrza głowicy, pozwala na swobodne dotlenienie miejsc, które wcześniej były metabolicznie nieczynne. W tym czasie dochodzi do rozdrabniania i przemieszczania produktów przemiany materii. Jeśli jest się na deficycie kalorycznym przez co organizm czerpie energię z własnych zapasów, to dzięki masażowi tłuszcz będzie łatwiej usuwany z komórek tłuszczowych.

Etap trzeci

Cały zabieg kończy się oczyszczeniem obszarów opracowywanych przez odprowadzenie rozdrobnionych produktów przemiany materii za pomocą ruchów drenujących. Dzięki zabiegowi z zastosowaniem masażu próżniowego pobudzone jest krążenie zarówno w układzie krwionośnym, jak i limfatycznym. Jednocześnie dochodzi do zniesienia obrzęków i przyspieszenia wydalania zbędnych metabolitów, prowadząc tym samym do redukcji cellulitu.

 

Bańki bardzo dobrze dopełniają pracę naszych rąk, dzięki temu są wdzięcznym narzędziem do pracy, który daje bardzo dobre efekty terapeutyczne jak i wyszczuplające.

Zostaw Komentarz