Super Inductive System

Terapia super indukcyjną stymulacją

Terapia SIS to zabieg to nowoczesny zabieg dostępny tylko w najlepszych klinikach w Polsce. Jego innowacyjna technologia, która wykorzystuje unikalne pole elektromagnetyczne o wysokiej intensywności. Wpływa korzystnie na szybką redukcję bólu, mobilizację stawów, przyspieszenie gojenia oraz rozluźnienie lub wzmocnienie mięśni.

czytaj więcej...

Terapia falami uderzeniowymi

– szybka ulga w bólu

 

Nowoczesny skuteczny zabieg do zwalczania przewlekłego bólu związanego z układem mięśniowo-szkieletowym. Zastosowanie terapii falami uderzeniowymi pozwala na uzyskanie rewelacyjnych skutków leczenia ponieważ, fale te potrafią wnikać głęboko w ciało działając bezpośrednio na źródło problemu. czytaj więcej...
Zabieg fali uderzeniowej na łokieć
TR THERAPY THERAPY to unikalny, opatentowany zabieg, który już od ponad 30 lat stosowany jest w Europie Zachodniej oraz Japonii. W tej wieloletniej historii jej skuteczność została wielokrotnie potwie

TR-Therapy - terapia radiofalowa ukierunkowana

 

 

TR–THERAPY to unikalny, opatentowany zabieg, który już od ponad 30 lat stosowany jest w Europie Zachodniej oraz Japonii. W tej wieloletniej historii jej skuteczność została wielokrotnie potwierdzona licznymi badaniami oraz publikacjami naukowymi. Dzięki temu zyskała ogromne uznanie oraz liczne nagrody.

czytaj więcej...

Terapia manualna

    Terapia manualna pozwala leczyć dolegliwości kręgosłupa, zwyrodnienia i urazy stawów, bóle mięśni, głowy oraz napięcia wynikające ze stresu i przemęczenia.Poprzez dokładny wywiad, testowanie stawów, mięśni i układu nerwowego terapeuta szuka źródła dolegliwości, a następnie poprzez specjalistyczne techniki, próbuje wyeliminować źródło bólu.

Cena: 150 zł
czytaj więcej...
suche igłowanie

Suche igłowanie

    Suche igłowanie (dry needling DN) jest inwazyjną techniką, która wykorzystuje cienką nitkowatą igłę do penetracji skóry i stymulowania leżących poniżej mięśniowo-powięziowych punktów spustowych (tzw. trigger points – TrP), tkanki mięśniowej w celu leczenia bólu nerwowo-mięśniowo-szkieletowego i zaburzeń ruchowych.

Cena: 200 zł

Rozluźnianie mięśniowo - powięziowe

 

Techniki MR są jednymi z najskuteczniejszych metod terapeutycznych w medycynie manualnej. Koncentrują się one na pracy z systemem mięśniowo-powięziowym. Techniki te poprawiają wewnętrzną ruchomość tkanek miękkich, szczególnie powięzi. Żywa tkanka posiada wewnętrzną zdolność do poruszania się, będącą rezultatem rytmicznych zmian zachodzących w tonusie mięśni i wewnętrznych rytmach ciała (skurcze naczyń krwionośnych, ruchy jelit, oddychanie, skurcze mięśni, ruchy gałek ocznych).
TERAPIA WISCERALNA Głównym celem terapii wisceralnej jest przywrócenie prawidłowego napięcia, elastyczności oraz ruchów narządów wewnętrznych. Masaż wisceralny polega na pracy z organami wewnętrznymi

Terapia wisceralna

 

Głównym celem terapii wisceralnej jest przywrócenie prawidłowego napięcia, elastyczności oraz ruchów narządów wewnętrznych.Masaż wisceralny polega na pracy z organami wewnętrznymi w szczególności organami jamy brzusznej. W Terapii wisceralnej specjalistyczny masaż przeprowadzony na brzuchu daje równoczesną pracę ze wszystkimi organami w naszym ciele.

Masaż bańką chińską

 

Wytwarzając podciśnienie odpowiednim przyłożeniem sprawiamy, że skóra wciąga się do bańki. Dzięki temu poprawiamy ukrwienie i odżywienie tkanek.

Przy leczniczym wykorzystaniu właściwości baniek, aż tak bardzo nie martwimy się czy narobią się siniaki, tu zależy nam na szybkim przekrwieniu i rozluźnieniu.
W efekcie przywracamy wydolność systemu powięziowego, uwalniamy go od powstałych w nim sklejeń i umożliwiamy swobodny ślizg tych struktur względem siebie.

Cena: 150 zł
Terapia bańkami prózniowymi
drenaż limfatyczny

Drenaż limfatyczny manualny

    Najskuteczniejsza metoda w leczeniu obrzęków limfatycznych. Dzięki zastosowaniu odpowiednich chwytów umożliwiane jest manualne udrożnienie i przepchnięcie limfy w kierunku węzłów chłonnych. Drenaż limfatyczny pomaga w przepływie chłonki, ułatwia transport substancji odżywczych do komórek. Wskazaniami do terapii jest m. in. niewydolność żylna, usunięcie węzłów chłonnych (onkologia), przewlekłe obrzęki, obrzęki pourazowe, zabieg liposukcji, lipodemia.

Cena: 150 zł

Terapia punktów spustowych

 

 

Są to niewielkie obszary w mięśniach, często wyczuwalne dotykiem, jako zgrubienia, guzki lub struny, które charakteryzują się znaczną bolesnością. Pod wpływem ucisku tych punktów następuje uczucie silnego bólu, który może promieniować do innych obszarów ciała.
Aby skutecznie wyleczyć punkty spustowe należy je wyłączyć – czyli sprawić, aby mięśnie je tworzące przestały się kurczyć. Jedną z metod leczniczych jest głęboki masaż punktów spustowych.

KINESIOTAPING Metoda terapeutyczna polegająca na oklejaniu wybranych fragmentów ciała plastrami o specjalnej strukturze. Plastrowanie zmniejsza ból i nienaturalne odczucia skóry i mięśni, usuwa zastoj

Kinesiotaping

 

Metoda terapeutyczna polegająca na oklejaniu wybranych fragmentów ciała plastrami o specjalnej strukturze. Plastrowanie zmniejsza ból i nienaturalne odczucia skóry i mięśni, usuwa zastoje i obrzęki limfatyczne, wspomaga pracę mięśni, koryguje niewłaściwą pozycje stawu. Kinesiotaping może być stosowany w rehabilitacji jako osobna metoda terapeutyczna lub być uzupełnieniem innych metod fizjoterapeutycznych np. masażu leczniczego.

Drenaż limfatyczny BOA PRESOTERAPIA

 

Drenaż limfatyczny przyspiesza cyrkulację limfy, a przez to zmniejsza ryzyko opuchlizny limfatycznej, pomaga zapobiegać również stanom zapalnym. Wpływa korzystnie na węzły chłonne, odpręża i relaksuje pacjenta.

czytaj więcej...

Drenaż limfatyczny przyspiesza cyrkulację limfy, a przez to zmniejsza ryzyko opuchlizny limfatycznej, pomaga zapobiegać również stanom zapalnym

Rehabilitacja układu oddechowego

 

Rehabilitacja oddechowa z BTL SIS ma na celu wzmocnienie przepony, mięśni międzyżebrowych oraz poprawę krążenia krwi w okolicy klatki piersiowej. BTL SIS wywołuje intensywne, ale delikatne skurcze mięśni oddechowych. Pozwala to na bardziej aktywną rehabilitację oddechową również u pacjentów, którzy przeszli ciężkie zapalenie płuc.

więcej..

Masz więcej pytań lub chcesz umówić się na wizytę?