Terapia falami uderzeniowymi
– szybka ulga w bólu
Nowoczesny skuteczny zabieg do zwalczania przewlekłego bólu związanego z układem mięśniowo-szkieletowym. Zastosowanie terapii falami uderzeniowymi pozwala na uzyskanie rewelacyjnych skutków leczenia ponieważ, fale te potrafią wnikać głęboko w ciało działając bezpośrednio na źródło problemu. czytaj więcej...
TR-Therapy - terapia radiofalowa ukierunkowana
TR–THERAPY to unikalny, opatentowany zabieg, który już od ponad 30 lat stosowany jest w Europie Zachodniej oraz Japonii. W tej wieloletniej historii jej skuteczność została wielokrotnie potwierdzona licznymi badaniami oraz publikacjami naukowymi. Dzięki temu zyskała ogromne uznanie oraz liczne nagrody.
Terapia manualna
Terapia manualna pozwala leczyć dolegliwości kręgosłupa, zwyrodnienia i urazy stawów, bóle mięśni, głowy oraz napięcia wynikające ze stresu i przemęczenia.Poprzez dokładny wywiad, testowanie stawów, mięśni i układu nerwowego terapeuta szuka źródła dolegliwości, a następnie poprzez specjalistyczne techniki, próbuje wyeliminować źródło bólu.
Punkty spustowe
Są to niewielkie obszary w mięśniach, często wyczuwalne dotykiem, jako zgrubienia, guzki lub struny, które charakteryzują się znaczną bolesnością. Pod wpływem ucisku tych punktów następuje uczucie silnego bólu, który może promieniować do innych obszarów ciała. Aby skutecznie wyleczyć punkty spustowe należy je wyłączyć – czyli sprawić, aby mięśnie je tworzące przestały się kurczyć. Jedną z metod leczniczych jest głęboki masaż punktów spustowych.
Kinesiotaping
Metoda terapeutyczna polegająca na oklejaniu wybranych fragmentów ciała plastrami o specjalnej strukturze. Plastrowanie zmniejsza ból i nienaturalne odczucia skóry i mięśni, usuwa zastoje i obrzęki limfatyczne, wspomaga pracę mięśni, koryguje niewłaściwą pozycje stawu. Kinesiotaping może być stosowany w rehabilitacji jako osobna metoda terapeutyczna lub być uzupełnieniem innych metod fizjoterapeutycznych np. masażu leczniczego.
Rozluźnianie mięśniowo - powięziowe
Techniki MR są jednymi z najskuteczniejszych metod terapeutycznych w medycynie manualnej. Koncentrują się one na pracy z systemem mięśniowo-powięziowym. Techniki te poprawiają wewnętrzną ruchomość tkanek miękkich, szczególnie powięzi. Żywa tkanka posiada wewnętrzną zdolność do poruszania się, będącą rezultatem rytmicznych zmian zachodzących w tonusie mięśni i wewnętrznych rytmach ciała (skurcze naczyń krwionośnych, ruchy jelit, oddychanie, skurcze mięśni, ruchy gałek ocznych).
Terapia wisceralna
Głównym celem terapii wisceralnej jest przywrócenie prawidłowego napięcia, elastyczności oraz ruchów narządów wewnętrznych.Masaż wisceralny polega na pracy z organami wewnętrznymi w szczególności organami jamy brzusznej. W Terapii wisceralnej specjalistyczny masaż przeprowadzony na brzuchu daje równoczesną pracę ze wszystkimi organami w naszym ciele.
Terapia bańkami próżniowymi
Wytwarzając podciśnienie odpowiednim przyłożeniem sprawiamy, że skóra wciąga się do bańki. Dzięki temu poprawiamy ukrwienie i odżywienie tkanek. Przy leczniczym wykorzystaniu właściwości baniek, aż tak bardzo nie martwimy się czy narobią się siniaki, tu zależy nam na szybkim przekrwieniu i rozluźnieniu. W efekcie przywracamy wydolność systemu powięziowego, uwalniamy go od powstałych w nim sklejeń i umożliwiamy swobodny ślizg tych struktur względem siebie.
Drenaż limfatyczny
Najskuteczniejsza metoda w leczeniu obrzęków limfatycznych. Dzięki zastosowaniu odpowiednich chwytów umożliwiane jest manualne udrożnienie i przepchnięcie limfy w kierunku węzłów chłonnych. Drenaż limfatyczny pomaga w przepływie chłonki, ułatwia transport substancji odżywczych do komórek. Wskazaniami do terapii jest m. in. niewydolność żylna, usunięcie węzłów chłonnych (onkologia), przewlekłe obrzęki, obrzęki pourazowe